Kadra

Monika Skotniczny

Trenuje taniec towarzyski od wielu lat. Swoje umiejętności szlifowała w Studiu Tańca NARCYZ w Krakowie. Zdobyła międzynarodowe klasy taneczne biorąc udział w turniejach w całej Polsce, m.in. Mistrzostwa Polski w tańcach latynoamerykańckich. Nauka tańca sprawia jej ogromna radość, a jej marzeniem jest aby każdy jej uczeń pokochał taniec, tak jak ona. Jako instruktor i choreograf specjalizuje się w odmianie Free Style – Disco Dance. Jej choreografie i występy taneczne sięgnęły po wiele tytułów mistrzowskich m.in. na Otwartych Mistrzostwach Strefy Zachodniej, Otwartych Mistrzostwach Polski Południowo-Wschodniej, Otwartych Mistrzostwach woj. Wielkopolskiego w Tańcu Dyskotekowym i Estradowym, Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego i Współczesnego, Otwartych Mistrzostwach Polski i wielu innych. Ma głowę pełną pomysłów. Na swoim koncie posiada również wiele choreografii tematycznych i eventowych.

Prowadzi zajęcia: Taniec towarzyski Pierwszy taniec Free Style Latino Solo Erotic Dance

Maciej Strumiński

Pierwsze kroki taneczne stawiał w tarnobrzeskim klubie tańca SAMBA i od tamtej pory taniec stał się jego pasją. Sportowy taniec towarzyski trenował przez 10 lat w Studiu Tańca NARCYZ w Krakowie – osiągając w tym czasie liczne sukcesy na turniejach w Polsce i zagranicą. Na swoich zajęciach zwraca uwagę nie tylko na ilość poznawanych kroków i figur tanecznych, ale przede wszystkim na jakość ich wykonania. W zajęcia wkłada całą swoją energię, zaangażowanie, a także szczyptę humoru, dzięki czemu treningi przebiegają w sympatycznej atmosferze. Jego potencjał i zaangażowanie jako instruktora to niewątpliwe atuty, które przyciągają wielu zainteresowanych tańcem na prowadzone przez niego zajęcia. Taniec to jego pasja, którą stara się zarażać wszystkich.

Prowadzi zajęcia: Taniec towarzyski Pierwszy taniec

Bernadeta Zwierowska

Aktualnie studentka Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, tancerka zespołów baletowych Art Dance Company, Baletu Krakowskiej Akademii Tańca, Impression, instruktorka tańca pracująca z dziećmi i dorosłymi. Naukę tańca rozpoczęła w wieku 7 lat w Studio Baletowym przy Operze Krakowskiej. Następnie kontynuowała edukację w Krakowskiej Akademii Tańca, której absolwentką została w 2007 roku. W roku 2008 ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z Dziedziny Tańca Współczesnego, a w czerwcu 2009 zdała praktyczną część egzaminu dyplomu zawodowego tancerza przyznawanego przez Związek Artystów Scen Polskich. Tańczyła w wielu spektaklach oraz etiudach tanecznych m.in. „Dziadek do Orzechów”, „Obudź się – Minnesota blues”, „Przez tę ziemię przeszedł Pan” festiwal Misteria Paschalia, „Pyza na polskich dróżkach”, „Zazdrosna miłość”, IX Krakowska Wiosna Baletowa „Od adepta do gwiazdy”, „Opowieść o zwyczajnym szaleństwie”, „Alicja po drugiej stronie lustra”, „Wspomnienie”, „Momenty”, etiuda „The Bay”, „Trzy kobiety”, „Villa dei Misterii”, „Chopiniana”. Uczestniczyła w warsztatach z różnych technik tańca w kraju i za granicą, Budapest Dance Theatre, Warsztatach Tańców Dworskich w Krakowie.

Katarzyna Krzysztofek

Katarzyna Krzysztofek – certyfikowana instruktorka tańca współczesnego, pedagog w Liceum Aktorskim, Lart Studio, oraz Drama Studio; absolwentka Choreografii i Teorii Tańca (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), była tancerka Teatru Tańca Dekompresja, absolwentka Filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach (Uniwersytet Jagielloński) oraz Studium Aktorskiego Lart. Zafascynowana teatrem od najmłodszych lat, swoją fascynację rozwijała m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Z miłości do (umownej) rzeczywistości (teatralnej) powstała również miłość do ruchu- wyrażania się i „oczyszczania” za pomocą kreatywnego ruchu. Uczestniczka wielu warsztatów tańca współczesnego, fizycznego oraz improwizacji. Ukończyła z wyróżnieniem kurs instruktorski w Egurola Dance Studio we współpracy z Polską Akademią Sportu. Ukończyła także Kurs Podstaw Choreografii Scenicznej (opiekun artystyczny: Iwona Olszowska). Była rezydentka BalletOFFestiwal. Nauczycielka tańca współczesnego i improwizacji ruchowej, realizatorka ruchu scenicznego oraz choreografii. Jako tancerka jest miłośniczką różnych form improwizacji ruchowej. Jako pedagog stara się zacierać granice pomiędzy aktorstwem a tańcem.

Natalia Rzepecka

Taneczną podróż rozpoczęła w wieku 6 lat uczęszczając na zajęcia w Studiu Teatru Muzyki i Tańca. Następnie przez 10 lat tańczyła balet i taniec współczesny w Krakowskiej Akademii Tańca L’Art de la danse. W roku 2015 rozpoczęła przygodę z tańcem towarzyskim, odnosząc sukcesy i zdobywając klasę taneczną B w stylu latynoamerykańskim. Obecnie jest certyfikowaną instruktorką jogi ze szczególnym zamiłowaniem do stretchingu. Swoją wiedzą dzieli się chętnie a jej miłe usposobienie sprawia, że kursanci na jej zajęciach czują się komfortowo. Cechuje ją cierpliwość i profesjonalizm.

Ania Bogunia

Ania jest pełną ambicji młodą osobą, która rozpoczęła swoją karierę taneczną 6 lat temu. Jej upór i ciężka praca sprawiły, że w krótkim czasie zaczęła osiągać sukcesy początkowo w swojej rodzinnej miejscowości Cieszynie, a następnie w Krakowie. Od 2012 jej największą pasją stał się Dancehall. Ania szkoli się pod okiem najlepszych instruktorów z całego świata: Japonii, Jamajki, Norwegii, USA i oczywiście Polski. Uczyła się m.in. u takich instruktorów jak Conray Richards, Joan Gringesho, JR Black Eagle, Kool Ravers, Biga Elite Team, Anthony Lee, Rie Hata,  Andye Jamieson, Devin Jamieson, Denzel Chisolm, CJ Salvador. Pomimo swojego krótkiego stażu stała się już cenioną i rozpoznawalną w świecie tanecznym tancerką. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, między innymi występowała na deskach Teatru Ludowego, w ramach Festivalu Makesense oraz w programie Got To Dance. W sierpniu 2015 zdobyła I miejsce na zawodach Mad Vibie Camp w kategorii duety oraz w listopadzie 2015 również w duecie zdobyła II miejsce na zawodach  Dancehall International Poland w Poznaniu. W ostatnim sezonie wraz z ekipą the Infamous zdobyła 1 miejsce w zawodach Danchall or Die 2017, 1 miejsce na Wicked Dance Contest 2017 oraz III miejsce w zawodach Dancehall Challange 2017. Na co dzień  Instruktorką GT i farmaceutką.

Paulaa Pola Ryżak

Tańczy od 3 roku życia, z pierwszymi zajęciami tanecznymi spotkała się w przedszkolu . Jej pierwszym stylem tańca, który miała okazję trenować był balet oraz taniec towarzyski, od podstawówki, przez gimnazjum i liceum jej sercem władał również cheerleading.  7 lat temu trafiła do Szkoły Tańca Sempre, gdzie rozpoczęłam swoją przygodę z tańcem nowoczesnym.  Przez ostatnie 3 lata intensywnie trenowała w formacji tanecznej DROP OUT CREW, w Meant to move DS, która ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym występ na WOD2018. Aktualnie rozwija się na warsztatach tanecznych również z zagranicznymi instruktorami. Poza tańcem jest również fizjoterapeutką i trenerem personalnym wiec podczas treningów tanecznych dba o poprawną technikę wykonywania ćwiczeń oraz siłę i sprawność naszych tanecznych ciałek !

Ewa Kalita-Garstka

Ewa Kalita-Garstka – tancerz i choreograf. Z wykształcenia również rusycysta i teatrolog. Obecnie pracuje jako koordynator wystaw w Muzeum Narodowym w Krakowie. Edukację taneczną rozpoczęła w 2000 roku w Szkole Baletowej Fundacji Edukacji Artystycznej w Krakowie.
Chcąc doskonalić swoje umiejętności na rok wyjechała do Bytomia, by tam uczyć się w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Ludomira Różyckiego (2009/2010). Miała wtedy okazję występować na scenie Opery Śląskiej oraz Teatru Muzycznego w Gliwicach. Edukację taneczną zakończyła w 2013 roku dyplomem zawodowym. Okres przyuczania do zawodu tancerki próbowała przeżyć twórczo uczestnicząc w wielu warsztatach i szkoląc się także w innych stylach tanecznych. W tym okresie występowała także w Teatrze im. Juliusza Słowackiego podczas gali Ars Veritas Vitae.
Od 2015 r. aby pogłębić swoją wiedzę oraz doskonalić swoje umiejętności uczestniczyła w szkoleniach i zdobywała certyfikaty z metody Pilates oraz Stretching, dzięki którym oprócz prowadzenia zajęć tanecznych prowadzi także zajęcia z powyższych technik.
Podczas pracy w Muzeum odkryła, że przestrzenie wystawiennicze mogą stać się łącznikiem wymiany różnych dziedzin sztuki, czego pierwszym efektem było stworzenie i poprowadzenie cyklu warsztatów taneczno-improwizacyjnych do wystawy „Moc natury. Henry Moore w Polsce”, których efektem był performance taneczny zaprezentowany podczas Nocy Muzeów 2019 r. Następnie powstał projekt „Wariacje taneczne. Od klasyki do awangardy”, w którym stworzyła scenariusz i główne choreografie do oprowadzania tanecznego po wystawie „Idzie młodość. I Grupa Krakowska”.

Julia Żak

Przygoda rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy uczestnicząc w zajęciach grupie tańca nowoczesnego doświadczała pierwszych treningów i występów dla szerszej publiczności. Później przyszedł czas na ukierunkowanie się w stronę dancehallu, szczególnie dobrze odnalazła się w Dancehall Queen Style. Niestety kontuzja wykluczyła na pewien czas taniec, ale treningi siłowe i praca nad ciałem pomogły szybko wrócić na sale. Dlatego też Julia na swoich zajęciach mocno zwraca uwagę na wzmacnianie i rozciąganie. Od roku 2016 doskonali się w twerku, przez 4 lata należała do pierwszej krakowskiej grupy twerkowej Kraków Twerk Queens, dającą regularne pokazy na eventach sportowych i klubowych. Szkoli się u polskich i zagranicznych instruktorów oraz rozwija się w innych stylach tanecznych jak dancehall i high heels.

Agnieszka Galewicz

Agnieszka Galewicz przygodę z tańcem rozpoczęła od tańca towarzyskiego w wieku 7 lat w Małopolskim Centrum Tańca, od tamtego czasu była uczestniczką wielu turniejów tanecznych takich jak Dutch Open, UK Open czy Puchar Świata oraz turnieje z cyklu Grand Prix Polski. Jest półfinalistką Mistrzostw Polski w 10 Tańcach oraz półfinalistką Akademickich Mistrzostw Polski w stylu Standard. Posiada najwyższą, międzynarodową klasę taneczną S w stylu Standard oraz najwyższą krajową klasę A w stylu Latin. Mimo tego, rozwija się w innych formach tanecznych, uczestnicząc w warsztatach z modern jazz, street dance, dancehall i inne. W 2014 uzyskała uprawnienia instruktora sportu – sport taneczny. Koreańska kultura i muzyka zainspirowały ją by zająć się kolejną formą tańca. Jest członkinią zespołu AVA, który zajmuje się dance coverami choreografii k-pop.

Kalina Krzemińska

Swoją pasję do tańca zaczęła rozwijać w wieku 6 lat na zajęciach hip hopu oraz tańca towarzyskiego. Od tego czasu tańczyła w różnego rodzaju formacjach, biorąc udział w spektaklach tanecznych, turniejach oraz festiwalach, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Obecnie trenuje taniec towarzyski. Na swojej drodze tanecznej zetknęła się z wieloma stylami, stąd zamiłowanie do commercialu, który pozwala tworzyć różnorodne choreografie, bez zamykania się na jedną technikę. Od 5 lat uczy tancerzy w różnym wieku, od przedszkolaków po dorosłych. Na swoich zajęciach gwarantuje mnóstwo pozytywnej energii oraz cotygodniową dawkę świeżych inspiracji tanecznych.

Gosia Bieńko

Poznajcie Gosię! Z nia zadbacie o piękne pośladki, ucząc sie gorącego stylu tańca jakim jest twerk! Z tańcem tym związana jest od ponad 5 lat, a swoje pierwsze sukcesy osiągała jako członkini grupy Kraków Twerk Queens. Brała udział w wielu warsztatach i szkoliła się pod okiem najlepszych zagranicznych instruktorów tego stylu miedzy innymi takimi jak: Tinze, Atta Girl, Jamie, Rimma Banina, Empress Cece, Janet Phoenix jak również polskimi tak jak Ula Afro czy Lavinia. Wulkan energii, podczas zajęć zadba o pozytywny vibe i wydobędzie z was wasze najlepsze kobiece cechy w luźnej, bezstresowej atmosferze, a wasze nabyte umiejętności będziecie mogli wykorzystać podczas wieczornych imprez! Jak to mowi klasyk: Who run the world? GIRLS!

Agnieszka Skup

Agnieszka jest związana z tańcem odkąd pamięta, pierwsze taneczne kroki stawiała już w przedszkolu. Uczęszczała na zajęcia z wielu styli tanecznych takich jak: modern jazz, dancehall czy hip hop. Obecnie jej ogromną pasją jest taniec na szpilkach – high heels.  Regularnie szkoli się pod okiem profesjonalistów. Na swoim koncie posiada niezliczoną ilość odbytych warsztatów tanecznych jak  również występów przed publicznością. Poza tańcem, jest przyszłą fizjoterapeutką, dlatego na swoich zajęciach zwracam szczególną uwagę na prawidłowe zaangażowanie ciała do wykonywanej pracy, dba również o to, aby kontuzja była słowem obcym i nieznanym.

Natalia Cebula

Natalia swoją taneczną przygodę rozpoczęła od tańca towarzyskiego. Z czasem jednak miejsce w jej sercu zajęły tańce karaibskie – salsa, bachata i merengue. W tych stylach szkoliła się oraz brała udział i zdobywała medale w turniejach i mistrzostwach krajowych. W 2014 roku wzięła udział w Mistrzostwach Świata i Europy IDO w Tańcach Par i Synchro Dance w Austrii. Obecnie nadal rozwija swoje umiejętności taneczne, głównie w reggaetonie, bachacie oraz w salsie. Jest instruktorką w krakowskich szkołach tańca. Taniec zawsze wyzwala w niej pozytywną energię i sprawia, że na jej twarzy pojawia się szeroki uśmiech, którym zaraża innych.

Weronika Galewicz

Weronika ma za sobą 12 lat kariery w tańcu towarzyskim w tym uczestnictwo i szkoleniach ze światowej klasy mistrzami z Polski i zagranicy, uczestnictwo w Mistrzostwach Okręgu Śląskiego, Mistrzostwach Polski Południowej i turniejach Grand Prix, a także uczestnictwo zajęciach i szkoleniach z wielu stylów tańca: balet, jazz, broadway jazz, dancehall i hip-hop. Jest współzałożycielką grupy K-POP Cover Dance AVA oraz zdobywczynią 2 miejsca w Online K-POP Tournament.

Agnieszka Góra

Agnieszka
jest najlepszym przykładem tego, że taniec jest dobry na wszystko i dla każdego! Swoją przygodę taneczną rozpoczęła jako nastolatka. Pozostaje związana z tańcem towarzyskim do dzisiaj będąc aktywną tancerką klubu tańca towarzyskiego uczestniczącą w turniejach tańca. Posiada klasę taneczną ,,A” w tańcach latynoamerykańskich oraz “A” w tańcach standardowych. Wielu mówi o niej “łaciniara” i to właśnie wszelkie LATINO zajmuje specjalne miejsce w jej sercu. W czasie wymiany międzynarodowej w Utrechcie (Niderlandy) poznała tajniki salsy i bachaty oraz uczyła się od najlepszych instruktorów z rejonu morza karaibskiego. Jako instruktor pełna energii i bardzo kreatywna – dotrze do każdego – czy ścisłowca, czy artysty.

Magdalena Samek

Magdzie taniec towarzysz od jedenastu lat. Specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich, w których posiada klasę taneczną „S”.  Jest finalistką turniejów rangi Grand Prix, Mistrzynią Okręgu Małopolskiego, Vice-mistrzynią Akademickich Mistrzostw Polski oraz uczestniczką turniejów międzynarodowych. Jej przygoda z tańcem trwa do dnia dzisiejszego, co oznacza regularne treningi, a także udział w licznych szkoleniach. Czerpie ogromną przyjemność z ruchu ciała do muzyki, która w każdym tańcu ma swój własny klimat. 

Madzia ma nadzieję, że na jej zajęciach chociaż w małym stopniu uda jej się zachęcić Was do wejścia w ten taneczny świat i pozostania w nim na dłużej.

Małgorzata Perzyńska-Musiał

Małgorzata Perzyńska-Musiał – tancerka z wykształcenia i pasji, dyplomowany choreograf i instruktor tańca (dyplom zakończony egzaminem państwowym z tańca klasycznego, jazzu oraz kompozycji tańca). Przez wiele lat tańczyła balet klasyczny oraz modern, który dał jej nie tylko pasję, umiejętności i świadomość ciała, ale również znakomitą bazę do nauki kolejnych tańców, m.in. tańca towarzyskiego, jazzu, tańca współczesnego. Kilka lat później zafascynowała się rytmami latynoskimi: salsa, reggaeton, samba brasil, które na wiele lat zupełnie skradły jej serce. Można powiedzieć przypadek sprawił, że zaczęła prowadzić zajęcia z burleski oraz sexy dance, opracowując własny program- jednak czy w życiu sa przypadki?  Burleska to zmysłowość, żywioł, sztuka, show i właśnie w taki sposób przekazuje ją kursantkom, prowadząc zajęcia od kilkunastu lat. Oceną jej pracy jest wciąż szersze grono wielbicielek tej techniki oraz rosnąca popularność kursu.

Gabriela Strzępek

Gabrysia tańczyła od dziecka w domu kultury – realizując się głównie na scenie, licznych koncertach i festiwalach tanecznych. Przez rok uczęszczała na zajęcia taneczne ze stylu commercial w jednej z najbardziej rozpoznawalnych szkół tańca w Polsce. Od dwóch lat tańczy hip hop, freestyle,  popping, ale nie pomija też zamiłowania do choreografii. W poszukiwaniu inspiracji dużą rolę odgrywają u niej warsztaty i obozy taneczne, które pozwalają  poprawić jej swoje umiejętności oraz poznać nowych ludzi, dzielących się tą samą zajawką. Tylko dens ma sens!

Dajana Chwesińska

Tańczyć zaczęła w wieku 12 lat w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku, gdzie do 19 roku życia brała udział w licznych przeglądach tanecznych w kategoriach taniec współczesny i jazzowy, hip-hop oraz disco dance. W czasie studiów zafascynowała się reggaetonem, więc, pod namową koleżanki, wróciła do regularnych zajęć tanecznych na IV-tym roku studiów, poznając tajniki tego właśnie stylu. Jako, że taniec współczesny był zawsze numerem jeden, postanowiła przy okazji szkolić też tę technikę. Z czasem same zajęcia otwarte przestały wystarczać, więc zaczęła coraz częściej uczestniczyć w różnych warsztatach tańca współczesnego oraz reggaeton. Największym odkryciem były warsztaty języka ruchowego Gaga. Od tamtej pory brała udział w niezliczonej liczbie zajęć Gaga. W latach 2019-2021 rozwijała swój warsztat w Krakowskim Teatrze Tańca. Dwukrotnie brała udział w festiwalu Cyrkulacje, gdzie na ścieżce masterclass, prowadzonej przez Gosię Mielech (certyfikowaną nauczycielkę Gaga), grupa pod opieką Gosi pracowała nad pokazem końcowym. Ponadto, tańczyła w spektaklu Trigger a Feeling Katarzyny Krzysztofek, w którym zatańczyła swoją solową scenę. W tańcu najważniejsze są dla niej przekaz, możliwość i coraz głębszego poznawania siebie oraz przebywania z samym sobą i innymi jednocześnie.

Dominika Kaczmarska

Swoją przygodę z tańcem zaczęła już jako dziecko, uczęszczając na zajęcia taneczne z hip-hopu. Później miłość do sportu poprowadziła ją przez wiele dyscyplin drużynowych, aby ostatecznie po wielu latach znowu wrócić do tańca. Niespełna kilka lat temu przyszła na pierwsze zajęcia taneczne do Sempre. Regularne zajęcia przerodziły się w pasję, którą jest twerk i taniec na szpilkach. Obecnie swoją energią i miłością do tańca chce zarażać innych.

Ewa Pluta

Absolwentka studiów choreografii na Krakowskich Szkołach Artystycznych. Ukończone kursy instruktora/choreografa tańca nowoczesnego, trenera personalnego. Od ponad 7 lat współpracuje z Domami Kultury, szkołami/studiami tańca.
Ewa mówi o sobie: “Taniec stał się moją pasją odkąd poszłam na pierwsze zajęcia w wieku 12 lat. Dopóki mogę, nie przestanę się w tym doskonalić. Każdego roku na różne sposoby pogłębiam swoją wiedzę teoretyczną oraz praktyczną i jestem otwarta na nowe wyzwania. Inspiracje do swoich zajęć i choreografii czerpię ze wszystkiego. Taniec to moim zdaniem najpiękniejsza pasja na świecie, dlatego chcę się nią z wszystkimi dzielić.”

Justyna Zapłata

Justyna od czerwca 2019r. występuje na scenie oraz współtworzy choreografie w zespole Burlesque Musical Show. Występowała na wielu scenach przed publicznością liczącą nawet ponad 500 osób, m.in. w Scenie Berlin, St. John, Teatrze Cabaret oraz podczas licznych imprez organizowanych przez agencje eventowe. Brała również udział w tworzeniu scenariusza oraz występowałam w najbardziej znanych spektaklach tanecznych zespołu Burlesque Musical Show, czyli „Labiryncie Marzeń” i „Obliczach kobiecości”, łączących ze sobą elementy burleski, musicalu, rewii i ekstrawagnazy. Specjalizuje się w kobiecych i zmysłowych choreografiach z elementami teatralnymi. Jej występy łączą ze sobą burleskę klasyczną, taniec na krześle z elementami akrobatycznymi, burleskę taneczną, floorwork i sexy dance. Od 2 lat prowadzi animacje taneczne na wieczorach panieńskich i lekcje tańca w stylu burlesque.

Izabela Linek

Izabela uczęszcza na lekcje baletu w szkole Sempre oraz pogłębia swoją wiedzę na temat strechingu, aby ciągle się rozwijać. Przygodę z folklorem, który pokochała z wzajemnością, zaczęła 7 lat temu. W jej trakcie poznała wiele kultur i tradycji reprezentując zespół w Polsce i za granicą. Do dziś ze wzruszeniem wspomina festiwal w Meksyku. Próbowała wielu stylów tańca, aż w końcu odnalazła to czego tak długo szukała. Cząstkę tej kultury zawsze nosiła w sobie i podejrzewa, że nie jest jedyna. Chętnie i cierpliwie podzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami oraz zainspiruje do działań artystycznych.