Taniec współczesny

Taniec współczesny

Taiec współczesny

„Taniec współczesny jest sposobem na życie, swojego rodzaju systemem filozoficznym, w którym skupia się cała mądrość i wrażliwość współczesnego człowieka. Postrzegany jest jako ujście dla intuicji lub nieświadomych uczuć niedostępnych werbalnej, intelektualnej ekspresji”

Jacek Łumiński

 

Zajęcia z Kasią Krzysztofek
W tańcu współczesnym bardzo istotną rolę odgrywa świadomość własnego ciała. Będziemy tę umiejętność pogłębiać za sprawą ćwiczeń technicznych oraz za pomocą zadań improwizowanych (m.in. praca nad plastyką ruchu, jakością, dynamiką, kontaktem z przestrzenią/czasem/partnerem). Podczas improwizacji będziemy swobodnie kreować własne „ja”, poszukiwać swojej drogi do indywidualności ruchowej oraz pracować nad wyrazem scenicznym. Natomiast za pomocą choreografii będziemy dążyć do udoskonalenia naszej techniki ruchowej (m.in. praca z centrum, świadome wykorzystanie ciężaru ciała, praca z oddechem, poszerzanie własnych zakresów). W skład zajęć będzie wchodzić rozgrzewka bazująca na improwizacji ruchowej, praca nad techniką tańca współczesnego (także elementy tańca klasycznego, fizycznego oraz floor work), nauka frazy ruchowej, oraz stretching. Zajęcia kierowane są do wszystkich miłośników ruchu, którzy za pomocą tańca pragną nauczyć się wyrażać siebie

Poniedziałek 17:00-18:00 Taniec współczesny – technika i improwizacja to zajęcia przeznaczone dla osób zainteresowanych pracą nad sprawnością i świadomością ciała. Podczas zajęć będziemy wykonywać różne zestawy ćwiczeń (sekwencje rozciągające i wzmacniające), pracować nad różnymi technikami tańca współczesnego, a także nad elementami technicznymi : tańca klasycznego, fizycznego, barre au sol oraz floor work. Po pierwszej – technicznej części zajęć, przejdziemy do twórczego procesu, podczas którego będziemy przekształcać bazę techniczną w zadania improwizacyjne. W trakcie zajęć będziemy używać różnych metod i narzęci ruchowych, w celu rozwijania umiejętności swobodnego wyrażania się za pomocą ruchu i tańca. W drugiej części zajęć, naszymi głównymi inspiracjami będą obrazy, fotografie, poezja i muzyka – za pomocą zadań ruchowych, dialogu, burzy mózgów, obserwacji i decyzji kompozycyjnych, będziemy tworzyć krótkie etiudy opierające się na improwizacji ruchowej. Będziemy czerpać przyjemność z ruchu oraz pracować nad naszą kondycją, sprawnością, techniką, jakościami ruchowymi i kreatywnością.

Zajęcia przeznaczone dla osób dorosłych (16+)

Każda grupa początkująca prowadzona jest tak, by było można dołączyć na każdym etapie! Na pewno sobie poradzisz, zapraszamy!

Na każdą grupę obowiązują oddzielne zapisy, ale nie trzeba zapisywać się każdorazowo – ponownego zapisu należy dokonać po dwóch nieobecnościach na zajęciach.

 

Instruktorzy

Katarzyna Krzysztofek

Grafik

TerminPoczątek PoziomUwagi
Grupa 1 Technika i improwizacja - KasiaPoniedziałek godz. 17:0013.11.2023basicGrupa ruszyła, można dołączyć!
Grupa 2 Technika i choreografia - KasiaPoniedziałek godz. 18:00 (1,5h)04.09.2023basicGrupa ruszyła, można dołączyć!

Zapisz się

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr telefonu


  Uwagi

  Cennik

  4 wejścia (1x/tyg) – 140zł

  8 wejść (2x/tyg) – 220zł

  jednorazowe wejście – 45zł

  Akceptujemy Karty:

  • MultiSport Plus / Student – bez ograniczeń
  • Multisport Classic / Light / MultiActive – jedno wejście dziennie
  • FitProfit
  • Medicover Sport
  • PZU Sport

  Czas trwania zajęć

  1,5h