Taniec towarzyski

Taniec towarzyski

Jedna z najbardziej zróżnicowanych dyscyplin tanecznych – kombinacja 10 tańców, z których każdy charakteryzuje się innym nastrojem. Składa się z dwóch stylów:

TAŃCE STANDARDOWE :

Walc angielski – pełen gracji i elegancji, wprowadza w nastrój lekkości i spokoju
Tango – pełne energii i agresji; pozwala wyrazić radości i bóle towarzyszące miłości – słodycz namiętności, ogień zazdrości i gorycz porzucenia.
Walc wiedeński – niezwykle dostojny i widowiskowy, niegdyś nieodłączny element każdego europejskiego balu. Tańczony jest w rytmie podobnym do rytmu walca angielskiego, lecz dwukrotnie szybszym.
Foxtrot – „najtrudniejszy spacer świata”. Charakteryzuje się swingowym, długim, posuwistym krokiem i gładkim ruchem ciała do wolnej, dusznej, jazzowej muzyki.
Quickstep – młodszy, radosny brat foxtrota; pełen podskoków i tanecznych figli, które sprawiają, iż tańcząca go para wydaje się unosić nad parkietem

TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE :

Samba – często interpretowana jako zaloty kochanków próbujących zwrócić na siebie uwagę i zaimponować sobie nawzajem.
Cha-cha – interpretowana jest podobnie, choć posiada dodatkowo cechy zabawy i żartu. Wywodzi się z Kuby i ma swoje korzenie w rumbie i mambo.
Rumba – taniec miłości. W rytmie zmysłowej, wolnej muzyki rozgrywa się pełen emocji rytuał, w którym kobieta, za pomocą wdzięcznych, kokieteryjnych ruchów stara się uwieść swojego partnera.
Paso doble – przenosi nas na arenę korridy. Mężczyzna wciela się w postać torreadora, by w marszowym rytmie rozegrać pełną napięcia walkę z bykiem. Kobieta przeobraża się w tancerkę flamenco, muletę bądź byka, co czyni ten taniec emocjonującym, symbolicznym spektaklem.
Jive – spokrewniony z rock and rollem, boogie-woogie i swingiem; szybki i radosny taniec z dużą ilością szybkich i krótkich kopnięć oraz bardzo rytmiczną i mocno akcentowaną muzyką.

DODATKOWO UCZYMY:

Disco Tep (2 na 1)

Taniec użytkowy
Przyciąga kursantów swoją prostotą i użytecznością – tutaj nauczysz się tańca przydatnego na wszelkich imprezach okolicznościowych. To taniec, który na pewno w praktyce wykorzystasz! Łatwo zaskoczysz wszystkich efektownymi figurami i swobodą ruchu. Nie musisz ćwiczyć latami aby czuć się na parkiecie jak ryba w wodzie. Zapraszamy!

 


 

Taniec towarzyski studencki/ promocyjny: zajęcia idealne dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem, natomiast nie mają partnera. W czasie zajęć są obowiązkowe zmiany w parach, czas trwania to 1,5 godziny a koszt za jeden stopień to 39zł!!

Taniec towarzyski; zajęcia wymagające posiadania partnera. Czas trwania to 1 godzina, natomiast koszt za jeden stopień, to 90 zł.

Taniec towarzyski dla narzeczonych: nauka podstaw choreografii do pierwszego tańca, uczymy walca angielskiego, walca wiedeńskiego, tańca użytkowego 2 na 1. Idealne dla osób które chciałyby oswoić się z tańcem przed weselem.  Zajęcia wymagające partnera.

 Strój: Na zajęcia należy wziąć ze sobą wygodne obuwie oraz strój, który nie krępuje ruchów.

 

Warsztaty Kompleksowy Trening Tancerza

Termin: 12 Lutego 2022 godz. 13:00 – 18:30 (5h)

13:00 – 14:30 – Koordynacja + izolacje z instruktorką tańca i izolacji Natalią Aksak

14:45 – 16:45 – Balet z instruktorką tańca klasycznego Ewą Kalitą

17:00 – 18:30 – Stretching z instruktorką jogi i tancerką Natalią Bauer

Koszt: 100zł

W tańcu towarzyskim (i nie tylko!) ważny jest rozwój na wielu płaszczyznach, nie wystarczy samo szlifowanie techniki. Aby nasze ciało mogło sprostać wyzwaniom stawianym podczas treningów tanecznych potrzebne mu jest odpowiednie przygotowanie. W związku z tym mamy dla wszystkich tancerzy, sportowców oraz osób chętnych wyjątkowe warsztaty, które składają się z trzech bloków:

1. Koordynacja i izolacje – zajęcia pozwalające rozwijać świadomość ruchową własnego ciała. Zajęcia taneczne solo skierowane dla tancerzy wszystkich rodzajów tańca, ukierunkowane na świadome zwiększenie zakresu ruchu w tańcu, poprawę koordynacji ruchowej jednocześnie wspierają rozwój poszczególnych partii mięśniowych. Budują właściwe wyprowadzenie ruchu, pozwalają na wydobycie energii i takie jej ukierunkowanie aby tym samym kształtować większą dynamikę ruchu w tańcu.

2. Balet – zajęcia baletu dla tancerzy wpływają na poprawne utrzymanie sylwetki i równowagi, w każdym ćwiczeniu najważniejsze jest właściwe ustawienie kręgosłupa i całego ciała. Podczas zajęć zwracana jest również uwaga na pracę stóp, co pozwala wyćwiczyć prawidłowe ich ułożenie podczas każdego kroku. Zajęcia baletu pozwalają poczuć mięśnie, o których istnieniu nie miało się wcześniej pojęcia;) zwiększają świadomość własnego ciała i ustawiają całe ciało w piękną taneczną sylwetkę.

3. Stretching – zajęcia rozciągające pozwalają w odpowiedni sposób rozluźnić mięśnie po ciężkim treningu i stopniowo je rozciągać, by można było zwiększać zakresy wykonywanych w tańcu ruchów i póz. Na tych zajęciach nauczymy się jak prawidłowo rozciągać poszczególne partie ciała, ale jednocześnie jak odpoczywać podczas rozciągania i sprawić by stretching stał się przyjemnym, relaksującym zakończeniem każdego treningu.

Serdczenie zapraszamy! W celu dokonania zapisu prosimy przesłać formularz.

 

Instruktorzy

Maciej Strumiński

Monika Spiżak

Grafik

Taniec TowarzyskiTerminPoczątekPoziomUwagi
Grupa 1 Taniec towarzyski dla parczwartek 18:0016.09.2021II stopieńGrupa ruszyła, można dołaczyć
Grupa 2 Taniec towarzyski dla parNiedziela godz. 18:0021.11.2021od zeraGrupa ruszyła. Można dołączyć.
Grupa promocyjna 1wtorek godz. 18:0019.10.2021od zeraGrupa ruszyła. Można dołączyć.
Grupa promocyjna 3czwartek godz. 19:0021.10.2021od zeraGrupa ruszyła. Można dołączyć.
Grupa 3 Taniec towarzyski dla parśroda godz. 18:0012.01.2022od zeraZbieramy zapisy
Warsztaty Trening Tancerza12 Lutego 202212.02.1022openZbieramy zapisy

Zapisz się

Zajęcia rozpoczynają się gdy zbierze się odpowiednia liczba osób. Wpisz poprawne dane aby otrzymać od nas informację zwrotną oddnośnie rozpoczęcia kursu

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr telefonu


  Uwagi

  1 stopień (4 zajęcia po 1h) – 90zł

  PROMOCYJNA GRUPA – 39zł za stopień*
  *Informacje na temat terminu zajęć umieszczane są każdorazowo na stronie głównej

  Jednorazowe wejście – 30zł

  Akceptujemy Karty:

  • Muliti Sport Plus
  • Multisport student
  • FitProfit
  • OK System

  Zajęcia w ramach przygotowania do zawodów.