Warsztaty Kompleksowy Trening Tancerza

Warsztaty Kompleksowy Trening Tancerza

Termin: 12 Lutego 2022 godz. 13:00 – 18:30 (5h)

13:00 – 14:30 – Koordynacja + izolacje z instruktorką tańca i izolacji Natalią Aksak

14:45 – 16:45 – Balet z instruktorką tańca klasycznego Ewą Kalitą

17:00 – 18:30 – Stretching z instruktorką jogi i tancerką Natalią Bauer

Koszt: 100zł

W tańcu towarzyskim (i nie tylko!) ważny jest rozwój na wielu płaszczyznach, nie wystarczy samo szlifowanie techniki. Aby nasze ciało mogło sprostać wyzwaniom stawianym podczas treningów tanecznych potrzebne mu jest odpowiednie przygotowanie. W związku z tym mamy dla wszystkich tancerzy, sportowców oraz osób chętnych wyjątkowe warsztaty, które składają się z trzech bloków:

1. Koordynacja i izolacje – zajęcia pozwalające rozwijać świadomość ruchową własnego ciała. Zajęcia taneczne solo skierowane dla tancerzy wszystkich rodzajów tańca, ukierunkowane na świadome zwiększenie zakresu ruchu w tańcu, poprawę koordynacji ruchowej jednocześnie wspierają rozwój poszczególnych partii mięśniowych. Budują właściwe wyprowadzenie ruchu, pozwalają na wydobycie energii i takie jej ukierunkowanie aby tym samym kształtować większą dynamikę ruchu w tańcu.

2. Balet – zajęcia baletu dla tancerzy wpływają na poprawne utrzymanie sylwetki i równowagi, w każdym ćwiczeniu najważniejsze jest właściwe ustawienie kręgosłupa i całego ciała. Podczas zajęć zwracana jest również uwaga na pracę stóp, co pozwala wyćwiczyć prawidłowe ich ułożenie podczas każdego kroku. Zajęcia baletu pozwalają poczuć mięśnie, o których istnieniu nie miało się wcześniej pojęcia;) zwiększają świadomość własnego ciała i ustawiają całe ciało w piękną taneczną sylwetkę.

3. Stretching – zajęcia rozciągające pozwalają w odpowiedni sposób rozluźnić mięśnie po ciężkim treningu i stopniowo je rozciągać, by można było zwiększać zakresy wykonywanych w tańcu ruchów i póz. Na tych zajęciach nauczymy się jak prawidłowo rozciągać poszczególne partie ciała, ale jednocześnie jak odpoczywać podczas rozciągania i sprawić by stretching stał się przyjemnym, relaksującym zakończeniem każdego treningu.

Zapraszamy! W celu dokonania zapisu prosimy przesłać formularz na stronie: http://sempretaniec.pl/zajecia/taniec-towarzyski/