Taniec towarzyski

Taniec towarzyski

Jedna z najbardziej zróżnicowanych dyscyplin tanecznych – kombinacja 10 tańców, z których każdy charakteryzuje się innym nastrojem. Składa się z dwóch stylów:

TAŃCE STANDARDOWE :

Walc angielski – pełen gracji i elegancji, wprowadza w nastrój lekkości i spokoju
Tango – pełne energii i agresji; pozwala wyrazić radości i bóle towarzyszące miłości – słodycz namiętności, ogień zazdrości i gorycz porzucenia.
Walc wiedeński – niezwykle dostojny i widowiskowy, niegdyś nieodłączny element każdego europejskiego balu. Tańczony jest w rytmie podobnym do rytmu walca angielskiego, lecz dwukrotnie szybszym.
Foxtrot – „najtrudniejszy spacer świata”. Charakteryzuje się swingowym, długim, posuwistym krokiem i gładkim ruchem ciała do wolnej, dusznej, jazzowej muzyki.
Quickstep – młodszy, radosny brat foxtrota; pełen podskoków i tanecznych figli, które sprawiają, iż tańcząca go para wydaje się unosić nad parkietem

TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE :

Samba – często interpretowana jako zaloty kochanków próbujących zwrócić na siebie uwagę i zaimponować sobie nawzajem.
Cha-cha – interpretowana jest podobnie, choć posiada dodatkowo cechy zabawy i żartu. Wywodzi się z Kuby i ma swoje korzenie w rumbie i mambo.
Rumba – taniec miłości. W rytmie zmysłowej, wolnej muzyki rozgrywa się pełen emocji rytuał, w którym kobieta, za pomocą wdzięcznych, kokieteryjnych ruchów stara się uwieść swojego partnera.
Paso doble – przenosi nas na arenę korridy. Mężczyzna wciela się w postać torreadora, by w marszowym rytmie rozegrać pełną napięcia walkę z bykiem. Kobieta przeobraża się w tancerkę flamenco, muletę bądź byka, co czyni ten taniec emocjonującym, symbolicznym spektaklem.
Jive – spokrewniony z rock and rollem, boogie-woogie i swingiem; szybki i radosny taniec z dużą ilością szybkich i krótkich kopnięć oraz bardzo rytmiczną i mocno akcentowaną muzyką.

DODATKOWO UCZYMY:

Disco Tep (2 na 1)

Taniec użytkowy
Przyciąga kursantów swoją prostotą i użytecznością – tutaj nauczysz się tańca przydatnego na wszelkich imprezach okolicznościowych. To taniec, który na pewno w praktyce wykorzystasz! Łatwo zaskoczysz wszystkich efektownymi figurami i swobodą ruchu. Nie musisz ćwiczyć latami aby czuć się na parkiecie jak ryba w wodzie. Zapraszamy!

 


 

Taniec towarzyski promocyjny: zajęcia idealne dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem, natomiast nie mają partnera. W czasie zajęć są obowiązkowe zmiany w parach, czas trwania to 1,5 godziny a koszt za jeden stopień to 45zł!!

Taniec towarzyski; zajęcia wymagające posiadania partnera. Czas trwania to 1 godzina, natomiast koszt za jeden stopień, to 100zł.

Taniec towarzyski dla narzeczonych: nauka podstaw choreografii do pierwszego tańca, uczymy walca angielskiego, walca wiedeńskiego, tańca użytkowego 2 na 1. Idealne dla osób które chciałyby oswoić się z tańcem przed weselem.  Zajęcia wymagające partnera.

 Strój: Na zajęcia należy wziąć ze sobą wygodne obuwie oraz strój, który nie krępuje ruchów.

 

Grupy weekendowe tańca towarzyskiego

Wszystkie osoby, które uczęszczały na kurs tańca towarzyskiego (ale niekoniecznie go ukończyły!) i chciałyby pogłębić swoje umiejętności zapraszamy do grup weekendowych na intensywne zajęcia tańca towarzyskiego 💪🏻 Na zajęcia składa się część techniczna oraz nauka choreografii💃🏼🕺🏼

Na zajęcia obowiązują każdorazowe zapisy.

Nauczane będą tańce standardowe oraz latynoamerykańskie.

Kurs ten jest skierowany zarówno dla osób, które już rozpoczęły swoją przygodę z klubem tanecznym oraz tych, które tańczą hobbistycznie i dopiero zaczęły naukę tańca towarzyskiego.

Inny, nowy program na każdy weekend.

Najbliższe zajęcia: Niedziela 29 stycznia godz. 14:00 – 17:00.

 

Cennik:

40 zł/jeden dzień (3h)

jednorazowe wejście na jedne zajęcia: 15zł /h

Instruktorzy:

Mikołaj Nowoświat (tańce latynoamerykańskie)

Zapraszamy zarówno w parach jak i solo!😁

Obowiązują zapisy przez formularz

 


 

Instruktorzy

Maciej Strumiński

Monika Spiżak

Jakub Furman

Mikołaj Nowoświat

Grafik

Taniec TowarzyskiTerminPoczątekPoziomUwagi
Grupa tańca towarzyskiego - choreografia i technika tańce latynoamerykańskieNiedziela godz. 14:0029.01.2023openKażdorazowe zapisy
Grupa 1 Taniec towarzyski dla parŚroda godz. 18:0014.09.2022początkującaZapisy zamknięte
Grupa 2 Taniec towarzyski dla parCzwartek godz. 18:0015.09.2022początkującaZapisy zamknięte
Grupa 3 promocyjna - taniec towarzyski (nie musisz mieć pary)Wtorek godz. 18:00październikpoczątkującaZapisy zamknięte
Grupa 4 taniec towarzyski (nie musisz mieć pary)Środa godz. 19:3014.09.2022średnio zaawansowanaUl. Miodowa 36
Grupa 5 promocyjna - taniec towarzyski (nie musisz mieć pary)Czwartek godz. 19:00październikpoczątkującaZapisy zamknięte
Grupa 6 Taniec towarzyski dla parŚroda godz. 18:3030.11.2022początkującaUl. Miodowa 36

Zapisz się

Zajęcia rozpoczynają się gdy zbierze się odpowiednia liczba osób. Wpisz poprawne dane aby otrzymać od nas informację zwrotną oddnośnie rozpoczęcia kursu

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr telefonu


  Uwagi

  Cennik:

  4 wejścia (1x/tyg) – 100zł

  8 wejść (2x/tyg) – 170 zł

  jednorazowe wejście – 35zł

  PROMOCYJNA GRUPA – 45zł za stopień*
  *Informacje na temat terminu zajęć umieszczane są każdorazowo na stronie głównej

  Akceptujemy Karty:

  • MultiSport Plus / Student – bez ograniczeń
  • Multisport Classic / Light / MultiActive – jedno wejście dziennie
  • FitProfit
  • Medicover Sport
  • PZU Sport