Taniec towarzyski

Taniec towarzyski

Jedna z najbardziej zróżnicowanych dyscyplin tanecznych – kombinacja 10 tańców, z których każdy charakteryzuje się innym nastrojem. Składa się z dwóch stylów:

TAŃCE STANDARDOWE :

Walc angielski – pełen gracji i elegancji, wprowadza w nastrój lekkości i spokoju
Tango – pełne energii i agresji; pozwala wyrazić radości i bóle towarzyszące miłości – słodycz namiętności, ogień zazdrości i gorycz porzucenia.
Walc wiedeński – niezwykle dostojny i widowiskowy, niegdyś nieodłączny element każdego europejskiego balu. Tańczony jest w rytmie podobnym do rytmu walca angielskiego, lecz dwukrotnie szybszym.
Foxtrot – „najtrudniejszy spacer świata”. Charakteryzuje się swingowym, długim, posuwistym krokiem i gładkim ruchem ciała do wolnej, dusznej, jazzowej muzyki.
Quickstep – młodszy, radosny brat foxtrota; pełen podskoków i tanecznych figli, które sprawiają, iż tańcząca go para wydaje się unosić nad parkietem

TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE :

Samba – często interpretowana jako zaloty kochanków próbujących zwrócić na siebie uwagę i zaimponować sobie nawzajem.
Cha-cha – interpretowana jest podobnie, choć posiada dodatkowo cechy zabawy i żartu. Wywodzi się z Kuby i ma swoje korzenie w rumbie i mambo.
Rumba – taniec miłości. W rytmie zmysłowej, wolnej muzyki rozgrywa się pełen emocji rytuał, w którym kobieta, za pomocą wdzięcznych, kokieteryjnych ruchów stara się uwieść swojego partnera.
Paso doble – przenosi nas na arenę korridy. Mężczyzna wciela się w postać torreadora, by w marszowym rytmie rozegrać pełną napięcia walkę z bykiem. Kobieta przeobraża się w tancerkę flamenco, muletę bądź byka, co czyni ten taniec emocjonującym, symbolicznym spektaklem.
Jive – spokrewniony z rock and rollem, boogie-woogie i swingiem; szybki i radosny taniec z dużą ilością szybkich i krótkich kopnięć oraz bardzo rytmiczną i mocno akcentowaną muzyką.

DODATKOWO UCZYMY:

Disco Tep (2 na 1)

Taniec użytkowy
Przyciąga kursantów swoją prostotą i użytecznością – tutaj nauczysz się tańca przydatnego na wszelkich imprezach okolicznościowych. To taniec, który na pewno w praktyce wykorzystasz! Łatwo zaskoczysz wszystkich efektownymi figurami i swobodą ruchu. Nie musisz ćwiczyć latami aby czuć się na parkiecie jak ryba w wodzie. Zapraszamy!

 


 

Taniec towarzyski studencki/ promocyjny: zajęcia idealne dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem, natomiast nie mają partnera. W czasie zajęć są obowiązkowe zmiany w parach, czas trwania to 1,5 godziny a koszt za jeden stopień to 39zł!!

Taniec towarzyski; zajęcia wymagające posiadania partnera. Czas trwania to 1 godzina, natomiast koszt za jeden stopień, to 90 zł.

Taniec towarzyski dla narzeczonych: nauka podstaw choreografii do pierwszego tańca, uczymy walca angielskiego, walca wiedeńskiego, tańca użytkowego 2 na 1. Idealne dla osób które chciałyby oswoić się z tańcem przed weselem.  Zajęcia wymagające partnera.

 Strój: Na zajęcia należy wziąć ze sobą wygodne obuwie oraz strój, który nie krępuje ruchów.

 

WARSZTATY TAŃCA TOWARZYSKIEGO

Wszystkie osoby, które uczęszczały na kurs tańca towarzyskiego (ale niekoniecznie go ukończyły!) i chciałyby pogłębić swoje umiejętności zapraszamy intensywne warsztaty tańca towarzyskiego – aż 8 godzin tańca! 💪🏻 Na zajęcia składa się część techniczna oraz nauka choreografii💃🏼🕺🏼

Nauczane będą tańce standardowe oraz latynoamerykańskie.

Kurs ten jest skierowany zarówno dla osób, które planują rozpocząć swoją przygodę z klubem tanecznym oraz tych, które tańczą hobbistycznie i dopiero rozpoczęły naukę tańca towarzyskiego.

Termin:
2-3 lipca 2022

🔸 2 lipca (sobota) godz. 14:00-18:00 – tańce standardowe
🔸 3 lipca (niedziela) godz. 14:00-18:00 – tańce latynoamerykańskie

Koszt: 100zł od osoby

Zapraszamy zarówno w parach jak i solo!😁

Obowiązują zapisy przez formularz

 

Instruktorzy

Maciej Strumiński

Monika Spiżak

Grafik

Taniec TowarzyskiTerminPoczątekPoziomUwagi
Grupa promocyjna 3czwartek godz. 19:0021.10.2021od zeraGrupa zamknięta
Grupa 3 Taniec towarzyski dla parśroda godz. 18:0012.01.2022od zeraGrupa ruszyła
Grupa promocyjnaWtorek 18:0015.03.2022od zeraGrupa ruszyła
Grupa 5 Taniec towarzyski dla parŚroda 17:0030.03.2022od zeraGrupa ruszyła
Warsztaty tańca towarzyskiego2-3 lipca2.07.2022początkującyZbieramy zapisy
Grupa wakacyjna 1 taniec towarzyski dla parWtorek 17:305.07.2022od zeraZbieramy zapisy
Grupa wakacyjna 2 taniec towarzyski dla parCzwartek 18:307.07.2022od zeraZbieramy zapisy
Grupa wakacyjna 3 taniec towarzyski dla parNiedziela 18:0010.07.2022od zeraZbieramy zapisy

Zapisz się

Zajęcia rozpoczynają się gdy zbierze się odpowiednia liczba osób. Wpisz poprawne dane aby otrzymać od nas informację zwrotną oddnośnie rozpoczęcia kursu

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr telefonu


  Uwagi

  1 stopień (4 zajęcia po 1h) – 90zł

  PROMOCYJNA GRUPA – 39zł za stopień*
  *Informacje na temat terminu zajęć umieszczane są każdorazowo na stronie głównej

  Jednorazowe wejście – 30zł

  Akceptujemy Karty:

  • MultiSport Plus / Student – bez ograniczeń
  • Multisport Classic / Light / MultiActive – jedno wejście dziennie
  • FitProfit
  • Medicover Sport
  • PZU Sport