Kurs TECHNIKI TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO z Alicją Miszczor

Kurs TECHNIKI TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO z Alicją Miszczor

Zapraszamy na 3miesięczny KURS TECHNIKI TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO z Alicją Miszczor.
Kurs rozpocznie się 06 marca i będzie trwał do 22 maja. Podczas 12-u 90-minutowych spotkań, zapoznamy się zarówno z podstawami techniki tańca współczesnego, jak i z elementami improwizacji w tańcu. W pozytywnej atmosferze, w stałej grupie, krok po kroku, poprzez: zabawę, eksperyment, pracę, odkrywamy taniec.

Opis kursu:
Każde zajęcia składają się z rozgrzewki (i/lub) krótkiego układu na podłodze. Potem uczymy się choreografii. Podczas nauki istotne są zarówno zasady budowania ruchu, czyli technika tańca i ekonomia ruchu (poszukiwanie łatwości poruszania się), jak i wyrazistość tańca i jego charakter, transfer emocji tancerza na ruch i interpretacja materiału ruchowego. Nazywam to wiarygodnością tańca, która pojawia się wtedy, kiedy razem z ruchem pojawia się intencja…emocje… nastrój …historia. Charakterystyczne dla stylu tanecznego instruktorki jest przeplatanie w układach choreograficznych na przemian jakości : napięcia ,rozluźnienia oraz ciężaru, a także przestrzenność układów.
Podejmiemy takie zagadnienia , jak:
1. Operowanie podstawowymi ja kościami w ruchu takimi jak m.in.: ciężar, napięcie, impuls
2. Kształt (forma) i jakość ruchu (wypełnienie formy)
3. Nauka charakterystycznych dla tej techniki elementów tańca (figury i sposób poruszania się w tańcu współczesnym, nawiązują zarówno do baletu, jak i do tańca fizycznego z użyciem gestu i symboliki ciała).
4. Wzmacnianie struktury mięśniowej oraz elastyczności (rozciągnięcia)
5. Wzmacnianie pamięci ruchowe , koordynacji i orientacji w przestrzeni
6. Czas, przestrzeń, tempo i dynamika w kontekście tańca
7. Ruch w pionie, poza pionem, na podłodze
8. Centrum ruchu (w tym początek ruchu)
9. Praca z kręgosłupem (w tym odnalezienie osi i spirali)
10. Artykulacja kończyn
11. Wykorzystanie zmysłów w tańcu (sztuka obecności w ruchu)
12. Użycie wyobraźni dla zrozumienia i stworzenia ruchu (obrazy mentalne)
13. Elementy improwizacji (odkrywanie własnego pierwiastka twórczego)
14. Zabawy ruchowe (uwalnianie napięć poprzez ruch)
15. Stany emocjonalne, nastrój, obecność- jako wypełnienie dla ruchu (ekspresja w ruchu)

Dla kogo ten kurs?
Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób , które zaczynają swoją przygodę z tańcem, jak i dla tych którzy tańczyli już wcześniej i chcą uporządkować swoją wiedzę i podstawy techniki tańca współczesnego. Dla osób , które lubią pracę procesową, w zamkniętej grupie i zobowiązują się do udziału w całości kursu.

Informacja o instruktorce:
ALICJA MISZCZOR – tancerka, improwizatorka, aktywna instruktorka techniki tańca współczesnego i improwizacji w tańcu , a także gimnastyki i tańca dla seniorów. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu w Krakowie w 2013r. Dyplomowana Instruktorka ‘Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała’ ( Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/ r. Detlef Kappert). Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec. Od 2008 roku Tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca u Iwony Olszowskiej. Od 2014 r. przez dwa lata współpracowała z Teatrem Barakah poprzez projekt: ,,OBSZAR TAŃĆA’’ ,gdzie tworzyła również autorskie choreografie. Uczestniczka wielu performensów, spektakli oraz nagrań video tańca.

www.alataniec.pl
http://relaksakcja.blogspot.com/
video:
https://vimeo.com/75701821
https://vimeo.com/75690716

Data:
18 marzec-27maj (12 spotkań po 90 minut)
Piątki: 18:30-20:00
Miejsce:
Szkoła tańca ,,Sempre’’
Ul. Berka Joselewicza 26, Kraków
Tel. : 12 292 20 02; kom.: 509 656 214

Koszt:
Opłata za całość wynosi 300zł. Gwarancją zapisania się na kurs jest wpłata zaliczki w wysokości 100zł, na konto szkoły lub bezpośrednio w recepcji do 8 marca 2016. Resztę kwoty proszę wpłacić pierwszego dnia kursu PRZED ZAJĘCIAMI!. Nie ma możliwości podjęcia decyzji o udziale w kursie po pierwszych zajęciach. W ramach zapoznania się z zajęciami , zapraszamy na zajęcia poza kursowe , które odbywają się w piątki do rozpoczęcia kursu od 18:30 do 20:00. Istnieje specjalna (bardzo korzystna oferta) dla posiadaczy kart Multisport i OK. System (szczegóły w recepcji) . Oferta zniżki jest również aktualna dla osób , które uczęszczały już wcześniej na kurs oraz dla osób , które uczęszczały na zajęcia otwarte z Alicją Miszczor minimum trzy miesiące przed rozpoczęciem kursu..

 

https://www.facebook.com/events/217278585288979/