Taniec ludowy

Taniec ludowy

Chcesz poznać polską kulturę i tradycję?
Dostojnie i elegancko prezentować się przed widownią?
Poprawić koordynację ruchową oraz kondycję?
A może szukasz inspiracji na Wasz pierwszy taniec?
Zacznij od poznania tańców narodowych (krakowiak, kujawiak, oberek, polonez, mazur), zatańcz polkę i spróbuj swoich sił w obrotach. Każdy odnajdzie się na zajęciach . Młodszy, starszy, sam czy z partnerem. Nauka rozpoczyna się od opanowania podstawowego kroku, następnie elementy ozdobne (w tym uśmiech), aby na końcu zatańczyć całą sekwencję wzniośle i z radością. Te zajęcia to świetna okazja, aby spróbować swoich sił także w partnerowaniu.
Wartości i tradycje to część naszej tożsamości, warto je poznać i pielęgnować, aby móc przekazywać dalej.
Umiejętność dobrej zabawy w tańcu jest bezcenna, przyjmujesz wyzwanie?
„…A kto nie śpiwa i nie tańcuje
Tyn na świecie tyn na świecie nic nie uzyje”.
Każdy trening zaczyna się od rozgrzewki z elementami klasyki i strechingu. Potrzebujesz jedynie wygodny strój i obuwie. Najlepiej getry/legginsy oraz baletki/skarpetki. Dodatkowym elementem może być spódnica.
Zajęcia poprowadzi Izabela Linek – Izabela uczęszcza na lekcje baletu w szkole Sempre oraz pogłębia swoją wiedzę na temat strechingu, aby ciągle się rozwijać. Przygodę z folklorem, który pokochała z wzajemnością, zaczęła 7 lat temu. W jej trakcie poznała wiele kultur i tradycji reprezentując zespół w Polsce i za granicą. Do dziś ze wzruszeniem wspomina festiwal w Meksyku. Próbowała wielu stylów tańca, aż w końcu odnalazła to czego tak długo szukała. Cząstkę tej kultury zawsze nosiła w sobie i podejrzewa, że nie jest jedyna. Chętnie i cierpliwie podzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami oraz zainspiruje do działań artystycznych.

Każda grupa początkująca prowadzona jest tak, by było można dołączyć na każdym etapie! Na pewno sobie poradzisz, zapraszamy!

Na każdą grupę obowiązują zapisy, ale nie trzeba zapisywać się każdorazowo – ponownego zapisu należy dokonać po dwóch nieobecnościach na zajęciach.

Instruktorzy

Izabela Linek

Grafik

Taniec ludowyTerminPoczątekPoziomUwagi
Grupa 1 Poniedziałek 17:004 września 2023początkującyGrupa ruszyła, można dołączyć!

Zapisz się

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr telefonu (wymagane)


  Uwagi

  Cennik

  Karnet miesięczny

  4 wejścia (1 miesiąc) – 120 zł

   

  Akceptujemy Karty:

  • MultiSport Plus / Student – bez ograniczeń
  • Multisport Classic / Light / MultiActive – jedno wejście dziennie
  • FitProfit
  • Medicover Sport
  • PZU Sport

  Czas trwania zajęć

  1h