Taniec współczesny

Taniec współczesny

Taiec współczesny

„Taniec współczesny jest sposobem na życie, swojego rodzaju systemem filozoficznym, w którym skupia się cała mądrość i wrażliwość współczesnego człowieka. Postrzegany jest jako ujście dla intuicji lub nieświadomych uczuć niedostępnych werbalnej, intelektualnej ekspresji”

Jacek Łumiński

Zajęcia z Aleksandrem Kopańskim

Kurs przeznaczony dla osób, które miały mały kontakt z ruchem w przeszłości. Zajęcia o średniej fizycznej intensywności. W trakcie zajęć będziemy pracować nad znalezieniem naturalnego, organicznego sposobu ruszania się. Ważnym elementem tego ruchu jest poszukiwanie granic zakresów tak, żeby powiększyć naturalne ruchy w ciele (co skutkuje jakością ruchu). Następnie będziemy pracować nad poczuciem ciężaru ciała, zawieszeniem i upadkiem.
W trakcie zajęć zaczniemy od ćwiczeń z z improwizacji ruchowej, następnie zaczniemy wprowadzać elementy techniczne i pracę z podłogą. Dzięki zajęciom poprawimy prezencję, sprawność ciała i poczucie wolności w ruchu.

Dzięki zajęciom:
– wzmocnimy i uelastycznimy ciało;
– poprawimy technikę oddechu;
– poprawimy poczucie ciała i przestrzeni;
– odnajdziemy swoją organiczną motorykę ciała;
– wzmocnimy świadomość ciała;
– otworzymy się na swobodne działanie w obecności grupy


 

Zajęcia z Kasią Krzysztofek
W tańcu współczesnym bardzo istotną rolę odgrywa świadomość własnego ciała. Będziemy tę umiejętność pogłębiać za sprawą ćwiczeń technicznych oraz za pomocą zadań improwizowanych (m.in. praca nad plastyką ruchu, jakością, dynamiką, kontaktem z przestrzenią/czasem/partnerem). Podczas improwizacji będziemy swobodnie kreować własne „ja”, poszukiwać swojej drogi do indywidualności ruchowej oraz pracować nad wyrazem scenicznym. Natomiast za pomocą choreografii będziemy dążyć do udoskonalenia naszej techniki ruchowej (m.in. praca z centrum, świadome wykorzystanie ciężaru ciała, praca z oddechem, poszerzanie własnych zakresów). W skład zajęć będzie wchodzić rozgrzewka bazująca na improwizacji ruchowej, praca nad techniką tańca współczesnego (także elementy tańca klasycznego, fizycznego oraz floor work), nauka frazy ruchowej, oraz stretching. Zajęcia kierowane są do wszystkich miłośników ruchu, którzy za pomocą tańca pragną nauczyć się wyrażać siebie


Zajęcia z Bernadettą Zwierowską

Zajęcia oparte głównie na technice tańca współczesnego.  Wzbogacone elementami modern jazzu, partnerowań, stretchingu oraz improwizacji aby uaktywnić wyobraźnię i pobudzić kreatywność. Poprzez pracę nad techniką, wzmocnieniem ciała oraz choreografią staramy się znaleźć swój indywidualny styl taneczny. Nacisk kładziemy na oddech, płynność. Pracujemy na różnych poziomach również na podłodze, kształtujemy świadomość własnego ciała, szukamy balansu, równowagi i jej braku. W  tańcu staramy się przekraczać własne granice.


Physical Dance z Bartki Serowikiem 

Physical Dance  łączy w sobie dynamikę, niezwykłą energię i siłę wewnętrzną – która napędza organizm do takiego wysiłku oraz zewnętrzną – dającą upust emocjom w ekspresji cielesnej. Poprzez prawidłowe używanie mechanizmów siłowych ciała, ruch jest z jednej strony bardzo fizyczny, a z drugiej  jak najbardziej duchowy i intelektualny. Wspomagając się techniką tańca współczesnego zaznajamiamy się ze sztuką eksponowania uczuć i emocji niezbędnych w tańcu. Istotne  wówczas staje się rozumienie zasad funkcjonowania organizmu od wewnątrz. Takie podejście umożliwia odnalezienie i rozwijanie radości ruchu przy jednoczesnym zwiększeniu świadomości własnego ciała.  Po przez poszukiwanie nowych form i środków wyrazu, nowych możliwości ruchowych będących częścią procesu poznawczego ciało tancerza pozwala na swobodne uwolnienie się jego osobowości a przez to wzmaga jego kreatywność. Otwiera również pole dla wyobraźni i przestrzeń dla duszy.

Instruktorzy

Aleksander Kopański

Katarzyna Krzysztofek

Agnieszka Podolecka

Grafik

TerminPoczątekUwagi
Grupa 2
Katarzyna Krzysztofek
Wtorek
godz 18.30
Zajęcia ruszyły!Można się dopisać!
Grupa 2
Katarzyna Krzysztofek
Piątek
19.00
Zajęcia ruszyły!Można się dopisać!

Zapisz się

Zajęcia rozpoczynają się gdy zbierze się odpowiednia liczba osób. Wpisz poprawne dane aby otrzymać od nas informację zwrotną oddnośnie rozpoczęcia kursu

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Nr telefonu

Zapoznałem się z treścią REGULAMINU i akceptuję jego warunkiZgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U.2016 poz.922): Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych przez Szkołę Tańca Sempre w celu uczestnictwa w zajęciach i informacji z tym związanych.

Uwagi

Cennik

Karnet miesięczny

4 wejścia (1x/tyg) – 90 zł

Karnet dwumiesięczny

8 wejść (2x/tyg) – 160 zł

jednorazowe wejscie – 30zł

Czas trwania zajęć

1,5h