Taniec współczesny

Taniec współczesny

Taiec współczesny

„Taniec współczesny jest sposobem na życie, swojego rodzaju systemem filozoficznym, w którym skupia się cała mądrość i wrażliwość współczesnego człowieka. Postrzegany jest jako ujście dla intuicji lub nieświadomych uczuć niedostępnych werbalnej, intelektualnej ekspresji”

Jacek Łumiński

Zajęcia z Aleksandrem Kopańskim

Kurs przeznaczony dla osób, które miały mały kontakt z ruchem w przeszłości. Zajęcia o średniej fizycznej intensywności. W trakcie zajęć będziemy pracować nad znalezieniem naturalnego, organicznego sposobu ruszania się. Ważnym elementem tego ruchu jest poszukiwanie granic zakresów tak, żeby powiększyć naturalne ruchy w ciele (co skutkuje jakością ruchu). Następnie będziemy pracować nad poczuciem ciężaru ciała, zawieszeniem i upadkiem.
W trakcie zajęć zaczniemy od ćwiczeń z z improwizacji ruchowej, następnie zaczniemy wprowadzać elementy techniczne i pracę z podłogą. Dzięki zajęciom poprawimy prezencję, sprawność ciała i poczucie wolności w ruchu.

Dzięki zajęciom:
– wzmocnimy i uelastycznimy ciało;
– poprawimy technikę oddechu;
– poprawimy poczucie ciała i przestrzeni;
– odnajdziemy swoją organiczną motorykę ciała;
– wzmocnimy świadomość ciała;
– otworzymy się na swobodne działanie w obecności grupy


 

Zajęcia z Kasią Krzysztofek
W tańcu współczesnym bardzo istotną rolę odgrywa świadomość własnego ciała. Będziemy tę umiejętność pogłębiać za sprawą ćwiczeń technicznych oraz za pomocą zadań improwizowanych (m.in. praca nad plastyką ruchu, jakością, dynamiką, kontaktem z przestrzenią/czasem/partnerem). Podczas improwizacji będziemy swobodnie kreować własne „ja”, poszukiwać swojej drogi do indywidualności ruchowej oraz pracować nad wyrazem scenicznym. Natomiast za pomocą choreografii będziemy dążyć do udoskonalenia naszej techniki ruchowej (m.in. praca z centrum, świadome wykorzystanie ciężaru ciała, praca z oddechem, poszerzanie własnych zakresów). W skład zajęć będzie wchodzić rozgrzewka bazująca na improwizacji ruchowej, praca nad techniką tańca współczesnego (także elementy tańca klasycznego, fizycznego oraz floor work), nauka frazy ruchowej, oraz stretching. Zajęcia kierowane są do wszystkich miłośników ruchu, którzy za pomocą tańca pragną nauczyć się wyrażać siebie


 

Zajęcia z Alicją Miszczor

Teatr tańca współczesnego:

Na tych zajęciach będziemy uczyć się zarówno techniki tańca współczesnego i teatru ruchu ,jak i pracować nad znalezieniem własnego ruchu , stylu poruszania sie . Dodatkowo popracujemy nad sztuką choreografii, sięgając do własnego potencjału twórczego i rozpoznając go. Zajęcia składać się będą z: rozgrzewki (wzmacnianie, świadomość ciała plus zadania improwizacyjne), układu choreografocznego i z wyciszenia.

Technika tańca współczesnego to: balans, praca z kręgosłupem, centrum ruchu, oś ciała (praca w pionie i poza pionem), artykulacja kończyn oraz takie jakości jak: ciężąr, impuls, rozmiar,poziom, natężenie oraz kształt (jakości i forma). Typowe dla tej techniki elementy to min.: plie, releve, passe, arabesca, spirale, skoki, obroty, slide , kontrakcja.
Improwizacja tańca i teatr ruchu, to min.: droga od intencji (wyobrażnia, emocja,myśl, kształt, abstrakcja) – do ruchu, język cielesnej ekspresji twórczej oraz nauka operowania symboliką ciała i gestem. Będziemy pracować też z ruchem zwierzęcym. W improwizacji teatralno-tanecznej uwalniamy wewnętrzne dziecko, a wraz z nim: radość bycia w ruchu i działaniu , przyjemność , kreatywność i spontaniczność. Taniec współczesny kształtuje też: naturalność ruchu, umiejętność komunikacji cielesnej, umiejętności taneczne i aktorskie, czasem też otwartość na siebie i grupę, a także : wzmacnia ciało , uelastycznia je, nadaje mu gracji ; ćwiczy pamięć ruchową , orientację w przestrzenii, koordynację, zwinność , refleks, balansuje samopoczucie.
Ruch instruktorki charakteryzuje: przestrzenność ruchu na przemian z detalem, zwierzęcość na pograniczu z subtelnością, praca zwyobrażnią przez obraz mentalny i wypełnianie ruchu intencją .

Dla kogo te zajęcia?

Zajęcia te przeznaczone są dla osób początkujących, początkujących plus , oraz osób ,które tańczą inne techniki i chcą wzbogacić swój styl poruszania się. Są też dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym, gdyż forma ta uczy otwartości, komunikacji , spontaniczności oraz rozwija wyobraźnię.

Kurs teatru tańca (grupa pokazowa)

Więcej informacji na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1959802500928307/

Instruktorzy

Aleksander Kopański

Alicja Miszczor - Jobda

Katarzyna Krzysztofek

Grafik

TerminPoczątekUwagi
Grupa 1
Aleksander Kopański
Poniedziałek
godz. 17:30
Grupa ruszyłaMożna się zapisać
Grupa 2
Katarzyna Krzysztofek
Piątki
godz. 19.00
Zbieramy zapisy Start 2 marca
Kurs teatru tańca
Alicja Miszczor
Wtorek 20:30Grupa ruszyła!start 9 stycznia!

Zapisz się

Zajęcia rozpoczynają się gdy zbierze się odpowiednia liczba osób. Wpisz poprawne dane aby otrzymać od nas informację zwrotną oddnośnie rozpoczęcia kursu

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Nr telefonu

Uwagi

Cennik

Karnet miesięczny

4 wejścia (1x/tyg) – 90 zł

Karnet dwumiesięczny

8 wejść (2x/tyg) – 160 zł

jednorazowe wejscie – 30zł

Czas trwania zajęć

1,5h

Kurs teatru tańca

3 miesięczny kurs, 
6 -godzinny warsztat- 300zł