Powrót do formy

Powrót do formy

Zapraszamy na nową serię zajęć skierowanych przede wszystkim do osób po przebytej chorobie COVID-19 mających trudności oddechowe lub wytrzymałościowe przy większym wysiłku fizycznym. Idealnie sprawdzi się również dla osób po dłuższej przerwie bez treningów, jako powrót do formy.

Na cykl zajęć składają się:

  • Zajęcia wzmacniające (w środy o 17:00)

Zajęcia bazują na wytycznych polskich fizjoterapeutów i składają się z rozgrzewki, ćwiczeń sprawnościowych, wzmacniających i wyciszających.

Główne cele programu:

1. Poprawa kondycji

2. Wzmocnienie siły mięśni

3. Usprawnienie równowagi i koordynacji ruchowej

4. Odzyskanie energii

Obwodowy trening motoryczny

Trening skierowany zarówno dla profesjonalnych sportowców i tancerzy jak i amatorów. Mana celu poprawę formy sportowej i zdrowia oraz stanowi podstawę bezpiecznego treningu danej dyscypliny sportowej, a także pomaga w osiąganiu w niej lepszych wyników.

Trening składa się z trzech części:

1. Część wstępna: rozgrzewka funkcjonalna

2. Część główna: trening obwodowy

3. Część końcowa: ćwiczenia rozluźniające i rozciągające

Trening pozwala na poprawę cech motorycznych takich jak: szybkość, siła, zwinność, gibkość, moc oraz koordynacja, dzięki czemu bezpośrednio przekłada się na korzyści w uprawianej dyscyplinie sportowej.

Tę część poprowadzi Sylwester Ziarko – certyfikowany trener personalny, trener przygotowania motorycznego i instruktor ćwiczeń siłowych. Magister wychowania fizycznego. Swoje doświadczenie budował jako instruktor siłowni oraz trener przygotowania motorycznego w młodzieżowym klubie piłkarskim. Od kilku lat prowadzi także indywidualne treningi z klientami.

  • Zajęcia oddechowo – rozciągające (w poniedziałki o 20:00)

Wspierające prawidłowy oddech i postawę

Zajęcia mają na calu naukę poprawnego oddechu łączącego umysł z ciałem. Oddech ma bowiem ogromny wpływ zarówno na funkcjonowanie całego organizmu, jak i na pracę mózgu. Zajęcia skoncentrowane będą w głównej mierze na kręgosłupie i jego postawie nie tylko w trakcie wykonywania delikatnych ćwiczeń rozciągających, ale także podczas czynności dnia codziennego. Będziemy uczyć się jak prawidłowo wykonywać najprostsze czynności by uniknąć kontuzji oraz jak rozluźniać mięśnie i relaksować umysł. Zajęcia polecane są także dla osób po przebyciu choroby COVID-19 w celu poprawy jakości oddechu i stopniowego wracania do sprawności fizycznej.

Zajęcia poprowadzi Natalia Bauer – certyfikowana instruktorka jogi

Zapisy oraz więcej informacji:
sempretaniec@sempretaniec.pl
kom.: 509 656 214
tel.: (12) 292 2002