Dancehall

Dancehall

Styl tańca powstały na Jamajce pod koniec lat 70. Wbrew powszechnej opinii dancehall to nie jedynie trzęsienie pupą, ale przede wszystkim kroki, ktore posiadaja swoje nazwy i znaczenie oraz technika zwana dancehall queen style. To również taniec nie tylko dla kobiet, na Jamajce tańczą go przede wszystkim mężczyźni. Oprócz tanecznej techniki i wiedzy liczy się tutaj pozytywne nastawienie i duże pokłady energii. Wiele kroków tej techniki możemy zobaczyć w teledyskach gwiazd pop takich jak Sean Paul, Rihanna czy Justin Bieber.

————————————————————————————————————————————

Female Dancehall to kurs, który od podstaw i w sposób systematyczny przedstawi ewolucję tańca dancehall w wersji kobiecej – od początków w erze rub a dub do czasów obecnych.

Zajęcia opierać się będą na nauce techniki ruchu bioder, izolacji konkretnych partii ciała oraz opanowania koordynacji ruchowej. Elementy te będą wkomponowane w naukę wybranych damskich kroków dancehallowych – prostych i jednocześnie efektownych! – stworzonych przez najpopularniejsze tancerki na wyspie.

Kursantki będą miały tez okazje poznać proste choreografie, przygotowane do popularnych dancehallowych piosenek, stworzonych specjalnie dla kobiet przez jamajskich artystów

Dla kogo ten kurs:

Kurs Female Dancehall przeznaczony jest dla dziewczyn, które chcą poznać tajniki tańca dancehall w jego kobiecej odsłonie – wesołej i uwodzicielskiej, a jednocześnie zdecydowanej i dynamicznej – odzwierciedlającej kobieca różnorodność oraz silną pozycję, która zajmują kobiety w świecie kultury dancehall.

Kto prowadzi:

Zajęcia poprowadzi Marcelina Kurowska – doświadczona instruktorka tańca dancehall, utytułowana tancerka, która dopiero co wróciła z 2-tygpdniowego intensywnego szkolenia pod okiem jamajskich tancerzy i tancerek, które odbywało się w samym sercu dancehallu – w Kingston na Jamajce.

Marcelina to osoba pogodna i bezpośrednia, która dba o pozytywną atmosferę na zajęciach i dobre samopoczucie wszystkich kursantek. Zajęcia są wesołe i jednocześnie wyczerpujące – ze względu na niespożyte nakłady energii instruktorki 😉

Kiedy

07.03.2017 (start kursu) WTOREK, godzina 18:00

Kurs będzie się odbywać w każdy wtorek od 18:00 do 19:00, przez kolejne 8 tygodni.

Instruktorzy

Ania Bogunia

Patryk Wyskocki

Grafik

DancehallTerminPoczątekUwagi
Grupa 1 wakacyjna
dancehall
Czwartek godz 19.00Zajęcia ruszyły Można się zapisać
Grupa 2 wakacyjna
dancehall
Poniedziałek 20.30Zajęcia ruszyły Można się zapisać

Zapisz się

Zajęcia rozpoczynają się gdy zbierze się odpowiednia liczba osób. Wpisz poprawne dane aby otrzymać od nas informację zwrotną oddnośnie rozpoczęcia kursu

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Nr telefonu

Uwagi

Cennik

Karnet miesięczny

4 wejścia (1x/tyg) – 80 zł

8 wejść (2x/tyg) – 150 zł

jednorazowe wejcie – 25zł

Kurs:

Promocyjna opłata jednorazowa – 160 zł

Możliwość płatności w dwóch ratach po 85 zł

Czas trwania zajęć

1h