WARSZTATY FLAMENCO

WARSZTATY FLAMENCO

DLA TANCERZY TAŃCA TOWARZYSKIEGO

Z MARTĄ DĘBSKĄ

Zapraszamy na warsztaty techniki flamenco do zastosowania w pasodoble przez pary turniejowe i formacje tańca towarzystkiego. Pasodoble jako taniec inspirowany klasycznym tańcem hiszpańskim (clasico español), walkami byków oraz flamenco powinien różnić się zasadniczo od innych tańców latynoamerykańskich zarówno w kwestii charakteru, jak i techniki. Często jednak przyzwyczajenia tancerzy sprawiają, że pasodoble upodabnia się do cha-chy i rumby i traci swoją oryginalność. Warto więc sięgnąć do źródeł, aby zrozumieć znaczenie poszczególnych figur tego tańca i zyskać nową inspirację do dalszych ćwiczeń i własnej interpretacji.

Termin: 14 maja (niedziela) godz. 15:00 – 17:00

Koszt: 50zł

Obowiązują zapisy przez formularz: http://sempretaniec.pl/zajecia/taniec-towarzyski/

Link do relacji z warsztatów w klubie DUET w Warszawie: https://www.youtube.com/watch?v=QGadhcI7qYw

Warsztaty obejmują:

  • spory blok ćwiczeń na ruchy rąk i dłoni
  • ustawienie klatki piersiowej, łokci i głowy w odpowiedniej pozycji
  • ćwiczenie ruchów tułowia – nachylenia, skręty, izolacje
  • analizę ruchów bioder, które w pasodoble są minimalne i zdecydowanie inne niż w pozostałych tańcach LA
  • zupełnie nowe obroty 🙂
  • ćwiczenie ekspresji twarzy, w szczególności spojrzenia
  • CHOREOGRAFIĘ flamenco do klasycznego pasodoble España Cani, której fragmenty można potem zastosować we własnym układzie

Strój na zajęcia:

  • panowie – jak zwykle, choć lepsze byłyby buty na twardej podeszwie, które tupią
  • panie – buty charakterki lub adidaski-jazzówki, mile widziana długa szeroka spódnica

Warszaty prowadzi MARTA DĘBSKA (pseudonim artystyczny Marta Robles) – tancerka flamenco, która od wielu lat występuje na scenie z zespołem Los Payos oraz w projektach z artystami z Hiszpanii. Tańca flamenco uczyła się u najlepszych mistrzów w swojej ukochanej Sewilli. Prowadzi też Szkołę Tańca Flamenco TRIANA w Warszawie (triana.pl).

W młodzieńczych latach tańczyła w grupie turniejowej w Klubie Rytm u Państwa Sakowskich. Zna więc reguły tańca towarzyskiego i nadal utrzymuje kontakty ze środowiskiem tanecznym.

Ma doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla klubów TT oraz indywidualnych konsultacji choreograficznych z pasodoble dla czołowych par turniejowych. Współpracowała w kilku produkcjach telewizyjnych z Agustinem Egurrolą, Krzysztofem Hulbojem i Ewą Szabatin.