Kurs Techniki Tańca Współczesnego i Improwizacji Tanecznej

Kurs Techniki Tańca Współczesnego i Improwizacji Tanecznej

Zapraszamy na 3 miesięczny KURS TECHNIKI TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO I IMPROWIZACJI TANECZNEJ z Alicją Miszczor .
Kurs rozpocznie się 7 października i będzie trwał do 30 grudnia.
Podczas 12-u 90-minutowych spotkań zapoznamy się zarówno z podstawami techniki tańca współczesnego, jak i z improwizacją w tańcu i podstawami kompozycji ruchu.
W pozytywnej atmosferze , w stałej grupie, krok po kroku, poprzez: zabawę, eksperyment, pracę ,odkrywamy ten wyjątkowy i niezwykle rozwijający osobowość tancerza rodzaj tańca.

Opis kursu:
Każde zajęcia składają się z rozgrzewki (i /lub) krótkiego układu na podłodze. Potem uczymy się choreografii . Podczas nauki istotne są zarówno zasady budowania ruchu, czyli technika tańca i ekonomia ruchu (poszukiwanie łatwości poruszania się) , jak i wyrazistość tańca i jego charakter, transfer emocji tancerza na ruch i interpretacja materiału ruchowego. Nazywam to wiarygodnością tańca, która pojawia się wtedy, kiedy razem z ruchem pojawia się intencja…emocje… nastrój …historia. Charakterystyczne dla stylu tanecznego instruktorki jest przeplatanie w układach choreograficznych na przemian jakości : napięcia ,rozluźnienia oraz operowanie ciężarem, a także przestrzenność układów tanecznych. Ta technika tańca współczesnego zawiera elementy tańca modern. Fizyczność łączy się tu z elegancją i elastycznością ruchów.

Podejmiemy takie zagadnienia , jak:

1. Podstawowymi ja kościami w ruchu takimi jak min.: ciężar,napięcie, impuls
2. Kształt (forma)i jakość ruchu (wypełnienie formy)
3. Nauka charakterystycznych dla tej techniki elementów tańca (figury i sposób poruszania się w tańcu współczesnym nawiązują zarówno do baletu, jak i do tańca fizycznego z użyciem gestu i symboliki ciała.
4. Kondycja, wzmacnianie oraz elastyczność ( w tym rozciąganie)
5. Pamięć ruchowa, koordynacja i orientacjaw przestrzeni
6. Czas, przestrzeń, tempo i dynamika w kontekście tańca
7. Ruch w pionie, poza pionem, na podłodze
8. Centrum ruchu (w tym początek ruchu)
9. Praca z kręgosłupem (w tym odnalezienie osi i spirali)
10. Artykulacja kończyn
11. Wykorzystanie zmysłów w tańcu (sztuka obecności w ruchu)
12. Użycie wyobraźni dla zrozumienia i stworzenia ruchu (obrazy mentalne)
13. Improwizacja taneczna i kompozycja rchu(odkrywanie własnego pierwiastka twórczego)
14. Zabawy ruchowe (uwalnianie napięć poprzez ruch)
15. Stany emocjonalne, nastrój, obecność- jako wypełnienie dla ruchu (ekspresja w ruchu)

Dla kogo ten kurs?
Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób , które zaczynają swoją przygodę z tańcem, jak i dla tych którzy tańczyli już wcześniej i chcą uporządkować swoją wiedzę z podstaw techniki tańca współczesnego i rozwinąć własny potencjał do tworzenia własnego materiału ruchowego. Dla osób , które lubią pracę procesową, w zamkniętej grupie.

Informacja o instruktorce:

ALICJA MISZCZOR – tancerka, improwizatorka, aktywna instruktorka techniki tańca współczesnego, improwizacji w tańca,teatru ruchu, a także gimnastyki i tańca dla seniorów. Prowadzi również kursy pracy z ciałem.Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu w Krakowie w 2013r. Dyplomowana Instruktorka ‘Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała’ ( Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/ r. Detlef Kappert). Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec. Od 2008 roku Tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca u Iwony Olszowskiej. Od 2014r przez dwa lata współpracowała z Teatrem Barakah (projekt: ,,OBSZAR TAŃĆA’’) ,gdzie min. tworzyła autorskie choreografie. Uczestniczka wielu performensów, spektakli oraz nagrań video tańca.

www.alataniec.pl
video:
https://vimeo.com/75701821
https://vimeo.com/75690716
https://www.youtube.com/watch?v=nUnle8Ix7y0

Data i godzina:
Piątki: 18:30-20:00

Miejsce:
Szkoła tańca ,,Sempre’’
Ul. Berka Joselewicza 26, Kraków
Tel. : 12 292 20 02; kom.: 509 656 214

Koszt:
Opłata za całość wynosi 300zł. Gwarancją zapisania się na kurs jest wpłata zaliczki w wysokości 100zł, bezpośrednio w recepcji do 5 października 2016r. Resztę kwoty proszę wpłacić pierwszego dnia kursu PRZED ZAJĘCIAMI!. Nie ma możliwości podjęcia decyzji o udziale w kursie po pierwszych zajęciach. W ramach zapoznania się z zajęciami , zapraszamy na otwarte zajęcia otwarte – informacja niebawem . Mamy zniżkę dla posiadaczy kart Multisport i (szczegóły w recepcji) . Oferta zniżki jest również aktualna dla osób , które uczęszczały już wcześniej na kurs
SERDECZNIE ZAPRASZAMY;.)))